"Jama, Turtolan citymarketin myyjä" -kannatusryhmän reilut 800 jäsentä ovat sitä mieltä, että kassana työskentelevä Jama Jama hallitsee asiakaspalvelun jalon taidon. Eräs Jaman kannattaja kommentoi seuraavasti: "Pakko oli liittyä [ryhmään] sillä usein hänen kassallaan asioineena voin sanoa, ettei parempaa palvelua voi saada, lapsillekin aina jotain kommentoi. Iloisin mielin lähtee Cittarilta kotiin, jos hänen kassalleen sattuu osumaan."
Osa Citymarket Turtolan asiakkaista valitsee Jaman kassakseen varta vasten.
"Ja nopein kassa! Vaik on jonoo, ni mielummin siihen menee ku jonku muun kassalle", kommentoi eräskin Jaman kannattajista.
"Jama on ihan ehdottomasti mies paikallaan! Ystävällisin tapaamani myyjä! Ottakaa muut mallia..."
Töihin on mukava mennä joka päivä
Jama Jama on työskennellyt Citymarket Turtolan kassalla kolmisen vuotta. Hän kertoo pitävänsä työstään paljon, koska työssä saa olla ihmisten kanssa tekemisissä.
"Se on aika monelle haastavaa ja raskasta, mutta oma asenne ratkaisee paljon."
Työpaikan henkilökunnalla on myös suuri merkitys Jaman viihtymiselle. Hän kertoo työkavereiden olevan kuin perhettä.
Asiakaspalvelija kuuntelee palautteen
Oma kannatusryhmä verkossa tuntuu Jama Jamasta hyvältä.
"On se kiva juttu kun mietti kuinka huonoa palvelua saan itse kun menen kauppaan. Sitä en arvosta. Suomessa jotkut ihmiset katsovat ihoväriäni eivätkä minua ihmisenä. Teen työtäni sydämellä, ja vaikka saankin joissain paikoissa huonoa palvelua niin en ota esimerkkiä heistä. Nöyrä asenne vie pitkälle", kertoo Jama.
Jama haluaa kiittää kaikkia kannatusryhmään liittyneitä kannustuksesta.
"Suuri kannatus kertoo siitä, että olen tehnyt työni hyvin."
Miellyttävä asiakaspalvelija pitää huolta kannattajistaan myös verkossa. Jama kommentoi itse palautteita, joita hän on ryhmässä saanut. 25. tammikuuta Jama kirjoittaa: "700 fania kolmessa viikossa!!!! Musta mies kiittää teitä kaikkia. On tämä U-S-K-O-M-A-T-O-N-T-A. Annan teille kaikille RESPECTIÄ, koska annatte mulle RESPECTIÄ. Terveisin kassa nro 21. MEISTÄ JOKAINEN TARVITSE KANNUSTUSTA, hyvät veljet&siskot."
Citymarket Turtolasta vahvistetaan, että Jama Jama on asiakaspalvelija parhaasta päästä. Positiivista palautetta kaikuu Jaman esimiesten korviin tämän tästä.
Tutustu tästä Jaman kannatusryhmään Facebookissa.


Kommentit (1)
Jama Jaman juttu
aivan mahtava ihminen tuo Jama!!! aina hienoa asioida kassalla ja saa heittää juttua monenmoista.