Medialle

Kaupan liiton viestintä palvelee

Kysymyksiä koronasta ja kaupasta? – Kauppa median palveluksessa

Kaupan kokonaistilanne

Mari Kiviniemi, toimitusjohtaja, Kaupan liitto, 050 511 3189, mari.kiviniemi(at)kauppa.fi

Erikoiskaupat

Tuula Loikkanen, edunvalvontajohtaja, Kaupan liitto, 040 922 0750, tuula.loikkanen(at)kauppa.fi

Kauppa ja talouden tilannekuva

Jaana Kurjenoja, pääekonomisti, Kaupan liitto, 040 820 5378, jaana.kurjenoja(at)kauppa.fi

Kaupan työmarkkinat

Anna Lavikkala, työmarkkinajohtaja, Kaupan liitto, 0400 406 088, anna.lavikkala(at)kauppa.fi

Palkanmaksu, poissaolot, lomautukset, työehdot kaupan alalla

Antti Vaaja, asiantuntija, Kaupan liitto, 040 833 2516, antti.vaaja(at)kauppa.fi

Kaupan liiton viestinnän yhteystiedot.

Kaupan liiton kaikkien asiantuntijoiden yhteystiedot.

Päivittäistavarakaupan tilanne

Kari Luoto, toimitusjohtaja, Päivittäistavarakauppa ry, 0400 688 708, kari.luoto(at)pty.fi

Päivittäistavarakaupan varautuminen ja huoltovarmuus
Kaupan turvallisuus

Lauri Kulonen, valmiuspäällikkö, Päivittäistavarakauppa ry; turvalisuusasiantuntija, Kaupan liitto, 040 419 9309, lauri.kulonen(at)pty.fi

Päivittäistavarakauppa ry:n viestinnän yhteystiedot.

Ajankohtaiset uutiset sähköpostiisi

Kuvat ja graafinen ohjeisto

Kaupan liiton tunnukset eri käyttötarkoituksiin sekä asiantuntijoidemme painolaatuiset kuvat ovat ladattavissa Flickr-kuvapalvelusta.

Graafisen ohjeistomme voit ladata tästä:
Kaupan liitto graafinen ohjeisto 2019

Kauppa lukuina

Kauppa on elinkeinoelämän suurin veronmaksaja.